Planer świąteczny do druku

wpis w: Planowanie, Święta | 0
swieta 2018

Przygotowania do Świąt zaczynają się wraz z początkiem grudnia. Warto, zanim zaczniemy działać, dokładnie zaplanować, co musimy zrobić, jakie rzeczy potrzebujemy dokupić oraz o jakie dekoracje musimy zadbać. Z tego powodu, przygotowałam Planer Świąteczny do wydruku. Mam nadzieję, że pomoże on w zaplanowaniu tego wymagającego czasu i ułatwi dobre przeżycie Świąt.

Na pierwszych stronach znajduje się uniwersalny kalendarz na grudzień, z miejscem na zaznaczenie dat i ważnych wydarzeń w miesiącu. Kolejna strona służy do zaplanowania świątecznych chwil i grudniowych przyjemności. Warto zaplanować takie wydarzenia, jak pieczenie pierniczków z dziećmi, wyjazd na jarmark Bożonarodzeniowy czy chwilę z gorącą filiżanką herbaty z cynamonem, gorąca czekolada też się sprawdzi! Robienie list przeżyć, gorąco poleca Edyta Zając z bloga edytazajac.pl - planowanie małych przyjemności, sprawia, iż każdy miesiąc staje się wyjątkowy!

planer swiateczny

Kolejna część planera to plany na Święta. Karta z listą gości na Wigilię, a następnie z proponowanym menu na Wieczerzę Wigilijną, Dzień Bożego Narodzenia i II Dzień Świąt. Nie mogło zabraknąć także miejsca na planowane ciasta oraz znalezione przepisy. Podsumowaniem tej części planera są dwie listy zakupów - z wyprzedzeniem, rzeczy, które możemy zakupić w korzystnych cenach na przestrzeni całego miesiąca oraz zakupów w dniach tuż przed Świętami.

planowanie wigilii
planer na swieta
planer swiateczny
na swieta
swiateczne plany

W planerze nie mogło zabraknąć miejsca na prezenty. Na kolejnej karcie można zaplanować, jaki prezent zakupimy danemu członkowi rodziny i jaki budżet możemy przeznaczyć na tą sferę. Następne dwie strony służą do stworzenia listy kreatywnych prezentów DIY, gdzie możemy zapisać nasze pomysły, ich wykonanie i potrzebne elementy. Całość podsumowana jest listą zakupów prezentowych oraz potrzebnych składników i akcesoriów do pakowania.

planer swiateczny
plany na święta

Następna sekcja to dekoracje. Każdy dom jest przystrajany w świąteczne ozdoby. Warto zastanowić się, jakie ozdoby posiadamy, które można wykorzystać w bieżącym roku, a co potrzebuje wymiany i odświeżenia. Zazwyczaj dekorujemy choinkę, dom oraz stół wigilijny - zapiszmy sobie wszystkie inspiracje i pomysły, które wpadną nam do głowy, a następnie zestawmy to z posiadanymi dekoracjami i budżetem, jakim dysponujemy w te święta. Piękne dekoracje, nie zawsze są drogie, często własne wykonanie dodaje dodatkowej magii. Oczywiście, przygotowałam także miejsce na listę zakupów dekoracji świątecznych 🙂

święta bożego narodzenia
planer swiateczny

Planowanie to istotny element dobrej organizacji. Dlatego kolejna część to lista rzeczy do zrobienia, podzielona na trzy tygodnie. Każdy indywidualnie podchodzi do kwestii związanych z porządkowaniem swojej przestrzeni, dekorowaniem czy zakupami, dlatego jest to miejsce do własnych przemyśleń i planów. Ważną kartą, jest lista zadań, które ODDELEGUJEMY innym osobom. Magia Świąt nie powinna być ograniczona jedynie obowiązkami i rzeczami do zrobienia. Racjonalne rozporządzenie sprawami do załatwienia czy przygotowaniami świątecznymi sprawi, iż wszyscy poczują się ważni, a także zyskamy dodatkowy czas, na zapisane na pierwszych stronach drobne przyjemności. Zostawiam, także, miejsce na notatki, przemyślenia czy szkice 🙂

świeta 2018
planer swiateczny

Planer Świąteczny

Kliknij w link powyżej i pobierz planer.

Podczas druku, pamiętaj o dostosowaniu stron do swojej drukarki i jej marginesów.

Planer może być drukowany na kartkach A4 lub 2 strony na arkusz, wtedy strony będą mniejsze, ale równie funkcjonalne.

Powodzenia w planowaniu i Wesołych Świąt Kochani! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *