Przyjęcie urodzinowe z motywem syrenki

Dziewczynki kochają Księżniczki, a jak wiadomo, każda Syrenka jest wspaniałą księżniczką. Dziś przedstawiam Wam pomysł na przyjęcie urodzinowe z motywem syrenki i morskich głębin.

Barwy Syrenki

Kolorystyka powinna opierać się o kolory morskie, ale także wielobarwne odcienie syrenich ogonów. Z tej przyczyny, możemy postawić na kolor niebieski, miętowy, morski lub wielobarwne kompozycje. Na naszym przyjęciu główną rolą odgrywa kolor niebieski, który miejscami przechodzi w fiolet i róż. Nie zapominajmy, iż syrenki lubią się błyszczeć - każde brokatowe i święcące elementy są wskazane!

Syrenie słodkości

Na przyjęciu urodzinowym muszą znaleźć się słodkości. Jeśli mamy czas lub zaufana osobę zajmującą się wypiekami, warto wybrać taką formę przekąsek, aby stanowiła dodatkową atrakcję i element wystroju przyjęcia. Tort urodzinowy powinien być ubrany w barwy przyjęcia, mile widziane są także wszelakie perły czy błyszczące elementy. Jeśli mocno chcemy nawiązać do morskiego życia syrenek, można przenieść także takie elementy na tort jak rozgwiazdy, rafę koralową, wspomniane już perły czy morskie bąbelki i fale.  Klasycznym rozwiązaniem są ciasteczka w formie syreniego ogona, rozgwiazdy, łuski, udekorowane lukrem w odcieniach przyjęcia. Dodatkowym elementem wpisującym się w kolorystykę przyjęcia mogą być różne deserki w formie galaretki, ptasiego mleczka, bitej śmietany, które z łatwością zabarwimy na nasz przewodni kolor. Poniżej znajdziecie świetne pomysły znalezione w sieci.

1,2,3,4

Udekorujmy morskie głębiny

Podstawowe dekoracje urodzinowe, czyli talerzyki, kubeczki, serwetki powinny być dobrane kolorystycznie do barw na przyjęciu. Bardzo efektownym elementem dekoracji na przyjęciu jest girlanda, uformowana z balonów. Im ich więcej, tym lepszy efekt. Balonową girlandę śmiało można połączyć z papierową, na której możemy umieścić imię dziecka, napis, ukończone latka. Na syrenim przyjęciu, z pewnością, sprawdzą się tiule, woale, półprzeźroczyste tkaniny, które możemy ułożyć na słodkim stole lub wyczarować piękne kokardy na krzesła. W niejednym domu znajdziemy wiele nadmorskich pamiątek, doskonale przydadzą się one jako ozdoba stołu - muszelki, muszle, piasek i morska woda wprowadzą odpowiedni klimat. Innym pomysłem na dekoracje są dodatki w syrenie łuski - może to również być girlanda, ozdoba stolika czy ciasteczek. Nie mogę nie wspomnieć o innych papierowych dodatkach tj. topperki, winietki czy naklejki dla gości. Znajdziecie je w naszej syrenkowej kolekcji.

Prezent dla gości

Pięknym podziękowaniem dla gości będzie malutki upominek od Syrenki. Dziewczynki ucieszą się z perłowych bransoletek, muszelek, tiulowych spineczek, personalizowanych baniek mydlanych, sekretnych pamiętniczków. Jednakże, gdy brak nam czasu na wykonanie prezencików, obdarowanie słodyczami zawsze się sprawdzi. Możemy do tego wykorzystać personalizowane pudełeczka - klasyczne, bądź w formie syrenich ogonów.

Syrenie zabawy

Syrenki uwielbiają świetną zabawę, oto kilka propozycji na atrakcje:

  • puszczanie syrenich baniek mydlanych;

  • kolorowanie syrenek z wykorzystaniem dużej ilości brokatu;

  • robienie bransoletek przyjaźni;

  • dekorowanie szkatułek na syrenią biżuterię;

  • wykonanie syreniej korony;

  • poszukiwanie skarbów w morskich głębinach;

  • budowanie syrenich zamków z piasku;

  • robienie rozgwiazd i muszelek z masy solnej;

  • syrenie tańce.

Miłego planowania i zabawy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *