Dekoracja świątecznego stołu

wpis w: Dekoracje, Święta | 0

Zbliżający się wielkimi krokami świąteczny czas wymaga wielu przygotowań. Dekoracje zajmują wysokie miejsce wśród przedświątecznych zadań. Przystrajamy domy, mieszkania, ubieramy choinki, wykonujemy stroiki oraz finalnie nakrywamy do wigilijnego stołu. Wyjątkowość tego wieczoru można podkreślić licznymi dodatkami, które wynikają z polskich zwyczajów.

Na świątecznym stole dominuje czerwień, złoto, biel i granat. Ważne jest, aby stół współgrał z pozostałymi elementami wystroju. Będzie on uzupełniał klimat choinki, łańcuchów i bombek. Na naszym wigilijnym stole zawsze znajduje się prawdziwa gałązka świerku lub sosny, wpleciona w różnych akcentach. Można ją wykorzystać jako ozdobę całego stołu lub jedynie jako drobny element przy talerzu każdego z gości. Jeśli chodzi o żywe szczegóły oprawy stołu można wykorzystać także jarzębinę lub ostrokrzew. Czerwone koraliki ich owoców pięknie przyozdobią świece, naczynia czy sztućce.

Miłym akcentem na wigilijnym stole jest podpisanie miejsc gości. Odpowiednie winietki mogą podkreślić elegancję i powagę wieczoru lub dodać dekoracji wyjątkowości. Warto stawiać na klasyczne rozwiązania. 

 Z drugiej jednak strony można wykorzystać podpisy gości jako pretekst do mini prezentów, miłych upominków ze świątecznego stołu. Forma podarków zależy od naszych zdolności manualnych i pomysłowości. Mogą to być pudełeczka ze słodką zawartością, mini stroiczki z imieniem lub większe pierniczki.

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas rodziny. Zasiądźmy przy stole (pięknie udekorowanym) i skupmy się na naszej duchowości i relacjach. Twórzmy niezapomniane chwile w szczególnym gronie. Niech na ten czas zagości w nas pokój, radość i miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *