Trendy w 2018

wpis w: Dekoracje, Przyjęcia, trendy 2018, Wesele | 0

Początek roku to zawsze czas podsumowań, planów oraz nowych początków.  Jest to moment, aby przefiltrować trendy, wprowadzać nową modą oraz powoli odchodzić od wyczerpanych pomysłów. Rok 2018 niesie ze sobą powiew nowości w wielu kwestiach związanych z organizacją wesel oraz przyjęć. Jednak wiele dotychczasowych trendów ugruntuje swoją pozycję, włączając w to klasyczne propozycje.

 

Moc kwiatów

 

Ozdobą każdego przyjęcia są kwiaty. W większości przypadków umieszczane są na stołach, pomiędzy gośćmi. W tym roku najmodniejsze okazują się instalacje z kwiatów zwisające z sufitów. Takie rozwiązanie nada wnętrzu nietuzinkowy widok, a stół zyska więcej miejsca i swobody na pozostałe dodatki. Jeśli jednak kwiaty mają znaleźć się na powierzchni płaskiej, zwróćmy uwagę na wazony. Naczynia, w których umieszczone są kwiaty również stanowią element dekoracyjny, mocno eksponowane w obecnym roku. Odważni organizatorzy mogą postawić na zdobienie przyjęć roślinami doniczkowymi, które powoli wkraczają na sale balowe.

Różnorodność faktur

 

Rok 2018 stawia na różnorodność w fakturach. Odchodzi się od jednolitego stylu, na rzecz urozmaiconych akcentów. Do głosu dochodzą industrialne wnętrza i elementy, na scenę wkracza miedź. Niezapomniane efekty da także wykorzystanie naturalnych faktur, takich jak drewno, kamień. Cały czas w modzie jest styl skandynawski, promujący prostotę, bazujący na geometrycznych kształtach. Na przyjęciach może pojawić się także styl boho, hippie oraz powrót lat 70-tych. W modzie pozostają przyjęcia glamour, szyk i elegancja.

 

Słodki stół?

 

Królem przyjęć pozostaje słodki stół. Ale.. może się okazać, że w 2018 nie będzie już taki słodki. Tegoroczny bufet powinien przejawiać nutkę dziwnych upodobań gospodarzy, być ekscentryczny i całkowicie spersonalizowany. Można się, więc spodziewać innych smakołyków niż dobra, klasyczna czekolada. Na pierwszy plan wysuwają się mini desery.

 

Inspiracje w zaproszeniach

 

Odświeżone są także trendy w papeterii. Nowością jest stawianie na kolor granatowy zamiast czarnego liternictwa. Pojawiają się duże, ciekawe funkowe czcionki. Również w zaproszeniach i dodatkach odnajdziemy akcenty miedzi, w modzie nadal pozostają złocenia. Wykorzystany jest motyw marmuru, niekoniecznie w czystej, białej postaci. Łączenie stylów, faktur i pomysłów jest mile widziane. Szczególne znaczenie ma w bieżącym roku półprzeźroczystość. Ma ona zastosowanie w przeźroczystych kopertach lub elementach zaproszeń. Pojawią się winietki czy numery stołów na przeźroczystych materiałach. Nie można zapomnieć o prostocie projektów, unikatowych, geometrycznych formach czy zastosowaniu linii prostej. Niezmiennie ceniona jest akwarela, romantyczne akcenty czy elementy boho. Modnymi kolorami jest biel i czerń, błękit i granat, złoty, pudrowy róż oraz zieleń. 

 

Goście

 

W 2018 najważniejszą częścią przyjęcia są goście. Mają czuć, że są istotną częścią uroczystości. Personalizacja to pierwszy krok do okazania, że zależy nam na ich obecności. Innym elementem są różnorodne atrakcje – pokazy, nauka tańca, foto budka lub słodkie stoły. Nie zapomnijmy o dedykowanych podziękowaniach czy prezentach dla gości. Sprawmy, że poczują się wyjątkowo, a przyjęcie będzie niezapomniane.

A co Was najbardziej inspiruje? Które trendy wykorzystacie na swoim przyjęciu?

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *