Przyjęcie z motywem dinozaurów

Niejeden przedszkolak czy dzielny uczeń odkrył w sobie zamiłowanie do prehistorycznych gadów - dinozaurów. Miłość ta objawia się w olbrzymich tomiszczach naukowych w domowej biblioteczce, serii ryczących stworzeń porozrzucanych po pokoju, przytulaskach z misiowatym Dino czy setkach gier, plakatów, naklejek z uroczymi dinozaurami. Żeby dopełnić całości tego obrazu i zadowolić największych miłośników dinozaurów, można pokusić się nawet o przyjęcie urodzinowe w Dino stylu. Zapraszam Was dzisiaj na dinozaurowe urodziny mojego czterolatka oraz garść inspiracji na prehistoryczne przyjęcie.

Tort

Jedną z pierwszych decyzji odnośnie przyjęcia, a także jedna z głównych atrakcji to tort. Moja rada to zapytanie Waszej pociechy, który dinozaur jest najfajniejszy, a następnie wdrożenie planu wykonania tortowych pyszności. Janek wskazał na Diplodoka, a jego wykonanie powierzyłam w ręce specjalistów - Kinii z Cake by Kinia. Diplodok prezentował się uroczo.

urodzinowy tort diplodok

Dekoracje i menu

Motyw przewodni związany z dinozaurami dostarcza wielu możliwości udekorowania przyjęcia. Zaczynając od najprostszych girland z napisem lub w formie odcisków dinozaurów czy prehistorycznej roślinności. Ważne jest, aby wybrać jedną kolorystykę, najczęściej nawiązującą do głównego elementu przyjęcia i dobierać do niej odpowiednie dodatki. My wybraliśmy dodatkowo dekorację słodkiego stołu, stojaczki z napisami, mnóstwo topperów. Goście dostali czapeczki urodzinowe, a dzieciaki do zabawy stylizowane bańki mydlane.

Jeśli chodzi o menu, to królem stołu był arbuzowy dinozaur 🙂 Wśród dzieciaków, z kolei, królował słodki stół, a na nim, kolorystycznie dobrane desery. W zależności od pory roku i skali przyjęcia, warto pomyśleć o daniu gorącym lub zdrowym fast foodzie.

arbuzowy dinozaur
topper midi na stol
dekoracje na slodki stol topperry i toczki na babeczki
dekoracje na slodki stol
tabliczki z napisem dinozaury
dekoracje na slodki stol z dinozaurami
czapeczka urodzinowa z motywem dinozaurow
girlanda urodzinowa z dinozaurami

Pomysły na zabawy z dinozaurami

Dla urozmaicenia przyjęcia, można dzieciakom zorganizować kilka zabaw z dinozaurami, w zależności od preferencji i upodobań 🙂 oto kilka pomysłów:

 1. Rozbijanie piniaty - dinozaura;

 2. Nadawanie gościom dinozaurowych imion;

 3. Rzucanie piłeczką do paszczy dinozaura;

 4. Rzucanie obręczami na dinozaurowe rogi;

 5. Przebijanie balonów z mini dinozaurami ukrytymi w środku;

 6. Tropienie dinozaura po rozłożonych śladach np. w ogrodzie, gdzie będzie czekać dinozaurowa niespodzianka;

 7. Dinozaurowy mecz: Diplodoki kontra Tyrranozaury;

 8. Odgadywanie nazw dinozaurów po ich śladach;

 9. Malowanie dinozaurów farbami;

 10. Lepienie dinozaurów z plasteliny/modeliny/masy solnej;

 11. Poszukiwanie ukrytych jaj dinozaura, zakopanych w piaskownicy;

 12. Robienie dinozaurów z balonów;

 13. Konkurs na najgłośniejszy ryk dinozaura.

Nie pozostaje nic innego jak szaleć w krainie dinozaurów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *