Pirackie przyjęcie urodzinowe

Pirackie przyjęcie urodzinowe może stać się wielką przygodą, zarówno podczas przygotowań i organizacji imprezy, jak też w trakcie jej trwania. Dzisiaj przygotowałam kilka pomysłów na świetną zabawę. Wskakujcie na pokład! 🙂

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Wybór miejsca na przyjęcie jest zawsze uwarunkowany. Obecnie nawet w małych miejscowościach znajdziemy wiele lokali, gdzie nasz mały Kapitan Statku może zaprosić swoją piracką bandę na zabawę. W niektórych miejscach możliwa jest także organizacja przyjęć tematycznych, gdzie wystrój sali współgra z motywem przewodnim. Niezawodnym miejscem na przyjęcie jest nasz własny dom. Nie zawsze warunki w domu pozwalają na zaproszenie wielu gości, ale z drugiej strony, dzieci w domu mają większą swobodę działania i sami możemy zorganizować im świetne zabawy. Warto rozważyć wszystkie opcje przed dokonaniem wyboru, nie tylko związane z kwestią finansową, ale też posiadanym czasem na przygotowanie, chęcią zaangażowania i preferencjami dziecka. Gdziekolwiek jednak przyjęcie będzie mieć miejsce, warto zadbać o kilka detali, dzięki którym przyjęcie będzie przygodą 🙂

Dekoracje pirackie na urodziny
Dekoracje słodkiego stołu Piraci

Dekoracje w pirackim stylu

Zacznijmy od dekoracji sali.

Głównym elementem wystroju może być girlanda z napisem np. Urodziny Janka, Pirackie urodziny, Świętujemy 5 lat Zosi. Dodatkowo do niej, można dopasować mniejsze girlandy w formie chorągiewek podkreślając piracki styl. Kolejnym elementem, który można rozbudować jest słodki stół. Miejsce ze smakołykami można zamienić w statek. Nad stołem-statkiem powinien powiewać piracki żagiel, umieszczony na maszcie. Świetnie sprawdzą się sieci, dzieci będą zachwycone, gdy zobaczą tajemniczą skrzynię wypełnioną skarbami. Wszystkie pirackie atrybuty również powinny znaleźć się wśród dekoracji - znaki wskazujące pirackie kryjówki, lunety, złoty monety, czaszki.

Wspaniałą dekoracją i atrakcją w jednym są pirackie gadżety dla samych dzieci. Łatwo można wykonać pirackie czapki, mapy skarbów, przepaski na oko. Dobrze sprawdzą się chusty czy kolorowe kapelusze, pióra i piórka. Dla starszych dzieci można zrobić miecze, lunety, haki na rękę.

Menu Pirata

Menu prawdziwego pirata pewnie składało się głównie z ryb i owoców morza. Dzieciaki na przyjęciu mogą mieć do takich potraw różny stosunek 🙂 Jak wiadomo dzieci jedzą oczami, warto poświęcić chwilkę żeby zadbać o morskie pożywienie. Polecam kolorowe szaszłyki owocowe, rogaliki imitujące morskie zwierzątka z nadzieniem np. szynką i serem, najlepiej podane cieplutkie z piekarnika. Zawsze sprawdzą się także babeczki owocowe lub warzywne, udekorowane topperami czy pirackimi osłonkami. Małe kanapeczki i małe tortille, również mogą być kolorowe, piracko wesołe i pożywne. Z arbuza , po wykrojeniu miąższu może powstać mała wersja pirackiego statku. Przekąski takie jak chipsy, popcorn, nachosy pirackie zuchy pochłaniają z prędkością najlepszego okrętu. Standardowym elementem słodkiego stołu jest ponadto piracka galaretka w morskich tonach oraz pirackie ciasteczka z lukrem w formie statku,pirata, skarbu, miecza.

Zabawa w pirata

Podstawową zabawą na pirackim przyjęciu jak odgrywanie roli piratów, kapitanów, poszukiwaczy skarbów. Zabawa ta może zająć dzieciakom całe przyjęcie, z przerwą na posmakowanie tortu i przekąsek. Oto kilka innych propozycji na zabawy:

 • rozbijanie pirackiej piniaty,

 • wymyślanie pirackich imion,

 • piracki tor przeszkód;

 • poszukiwanie skarbów według wytycznych na mapie - zabawa w terenie;

 • zbijanie pirackich puszek;

 • utrzymywanie równowagi nad rwąca rzeką z rekinami;

 • pirackie kolorowanki;

 • śpiew pirackich piosenek;

 • pirackie tańce;

 • rzut obręczą na tablicę z hakami;

 • poszukiwanie skarbów w piaskownicy/basenie;

 • rzut do paszczy rekina/rzut do paszczy pirata;

 • zdjęcia z pirackimi gadżetami/piracka fotobudka;

Zakończenie rejsu

Na zakończenie przyjęcia warto obdarować małych piratów drobnym upominkiem. Mogą to być słodycze w pirackich woreczkach lub pudełeczkach, naklejki, dyplomy poszukiwacza skarbów, pirackie proporczyki czy pirackie karty do gry. Ważne, aby gości czuli się wyjątkowo nawet przy pożegnaniu z naszym Kapitanem.

Ahoj przygodo! 🙂

Zapraszamy po zaproszenia i dekoracje w motywie pirackim 🙂

Proporczyk prezent dla gości Pirackie urodziny
Dyplom gadżety na pirackie urodziny
Pirackie urodziny zaproszenie dekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *