Pirackie przyjęcie urodzinowe

Pirackie przyjęcie urodzinowe może stać się wielką przygodą, zarówno podczas przygotowań i organizacji imprezy, jak też w trakcie jej trwania. Dzisiaj przygotowałam kilka pomysłów na świetną zabawę. Wskakujcie na pokład! 🙂

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Wybór miejsca na przyjęcie jest zawsze uwarunkowany. Obecnie nawet w małych miejscowościach znajdziemy wiele lokali, gdzie nasz mały Kapitan Statku może zaprosić swoją piracką bandę na zabawę. W niektórych miejscach możliwa jest także organizacja przyjęć tematycznych, gdzie wystrój sali współgra z motywem przewodnim. Niezawodnym miejscem na przyjęcie jest nasz własny dom. Nie zawsze warunki w domu pozwalają na zaproszenie wielu gości, ale z drugiej strony, dzieci w domu mają większą swobodę działania i sami możemy zorganizować im świetne zabawy. Warto rozważyć wszystkie opcje przed dokonaniem wyboru, nie tylko związane z kwestią finansową, ale też posiadanym czasem na przygotowanie, chęcią zaangażowania i preferencjami dziecka. Gdziekolwiek jednak przyjęcie będzie mieć miejsce, warto zadbać o kilka detali, dzięki którym przyjęcie będzie przygodą 🙂

Dekoracje pirackie na urodziny
Dekoracje słodkiego stołu Piraci

Dekoracje w pirackim stylu

Zacznijmy od dekoracji sali.

Głównym elementem wystroju może być girlanda z napisem np. Urodziny Janka, Pirackie urodziny, Świętujemy 5 lat Zosi. Dodatkowo do niej, można dopasować mniejsze girlandy w formie chorągiewek podkreślając piracki styl. Kolejnym elementem, który można rozbudować jest słodki stół. Miejsce ze smakołykami można zamienić w statek. Nad stołem-statkiem powinien powiewać piracki żagiel, umieszczony na maszcie. Świetnie sprawdzą się sieci, dzieci będą zachwycone, gdy zobaczą tajemniczą skrzynię wypełnioną skarbami. Wszystkie pirackie atrybuty również powinny znaleźć się wśród dekoracji - znaki wskazujące pirackie kryjówki, lunety, złoty monety, czaszki.

Wspaniałą dekoracją i atrakcją w jednym są pirackie gadżety dla samych dzieci. Łatwo można wykonać pirackie czapki, mapy skarbów, przepaski na oko. Dobrze sprawdzą się chusty czy kolorowe kapelusze, pióra i piórka. Dla starszych dzieci można zrobić miecze, lunety, haki na rękę.

Menu Pirata

Menu prawdziwego pirata pewnie składało się głównie z ryb i owoców morza. Dzieciaki na przyjęciu mogą mieć do takich potraw różny stosunek 🙂 Jak wiadomo dzieci jedzą oczami, warto poświęcić chwilkę żeby zadbać o morskie pożywienie. Polecam kolorowe szaszłyki owocowe, rogaliki imitujące morskie zwierzątka z nadzieniem np. szynką i serem, najlepiej podane cieplutkie z piekarnika. Zawsze sprawdzą się także babeczki owocowe lub warzywne, udekorowane topperami czy pirackimi osłonkami. Małe kanapeczki i małe tortille, również mogą być kolorowe, piracko wesołe i pożywne. Z arbuza , po wykrojeniu miąższu może powstać mała wersja pirackiego statku. Przekąski takie jak chipsy, popcorn, nachosy pirackie zuchy pochłaniają z prędkością najlepszego okrętu. Standardowym elementem słodkiego stołu jest ponadto piracka galaretka w morskich tonach oraz pirackie ciasteczka z lukrem w formie statku,pirata, skarbu, miecza.

Zabawa w pirata

Podstawową zabawą na pirackim przyjęciu jak odgrywanie roli piratów, kapitanów, poszukiwaczy skarbów. Zabawa ta może zająć dzieciakom całe przyjęcie, z przerwą na posmakowanie tortu i przekąsek. Oto kilka innych propozycji na zabawy:

 • rozbijanie pirackiej piniaty,

 • wymyślanie pirackich imion,

 • piracki tor przeszkód;

 • poszukiwanie skarbów według wytycznych na mapie - zabawa w terenie;

 • zbijanie pirackich puszek;

 • utrzymywanie równowagi nad rwąca rzeką z rekinami;

 • pirackie kolorowanki;

 • śpiew pirackich piosenek;

 • pirackie tańce;

 • rzut obręczą na tablicę z hakami;

 • poszukiwanie skarbów w piaskownicy/basenie;

 • rzut do paszczy rekina/rzut do paszczy pirata;

 • zdjęcia z pirackimi gadżetami/piracka fotobudka;

Zakończenie rejsu

Na zakończenie przyjęcia warto obdarować małych piratów drobnym upominkiem. Mogą to być słodycze w pirackich woreczkach lub pudełeczkach, naklejki, dyplomy poszukiwacza skarbów, pirackie proporczyki czy pirackie karty do gry. Ważne, aby gości czuli się wyjątkowo nawet przy pożegnaniu z naszym Kapitanem.

Ahoj przygodo! 🙂

Zapraszamy po zaproszenia i dekoracje w motywie pirackim 🙂

Proporczyk prezent dla gości Pirackie urodziny
Dyplom gadżety na pirackie urodziny
Pirackie urodziny zaproszenie dekoracje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *